fb tt
APK patronem honorowym kampanii TeleSerce

Mamy przyjemność ogłosić, iż Akademia Pacjenta Kardiologicznego została patronem honorowym kampanii informacyjno - edukacyjnej TeleSerce - Serce pod kontrolą. Organizatorami kampanii są Stowarzyszenie EcoSerce, Polskie Stowarzyszenie Osób z Niewydolnością Serca oraz Fundacja E-Zdrowie, których celem jest głównie edukacja pacjentów ze schorzeniami serca i układu krążenia. Organizacje połączyły siły, aby w ramach wspólnej kampanii edukować Polaków na temat rozwiązań telemedycznych, które wciąż - mylnie, kojarzą się dla wielu osób wyłącznie z konsultacjami lekarskimi przez telefon.

Tymczasem telemedycyna to szereg innowacyjnych rozwiązań, za pomocą których pacjent kardiologiczny lub obciążony ryzykiem choroby sercowo - naczyniowej ma szansę być pod zdalnym nadzorem lekarza, który na bieżąco monitoruje stan zdrowia, a w przypadkach tego wymagających wzywa pomoc. Projekt zaplanowany jest na co najmniej dwa lata. W tym czasie poza podjęciem szerokiej debaty publicznej na temat rozwiązań telemedycznych, organizatorzy planują drugą i trzecią fazę kampanii. W etapie drugim zostanie wybrana grupa chorych, którzy na miesiąc zostaną objęci zdalną opieką kardiologiczną. Na tej podstawie natomiast powstanie raport na temat efektów monitoringu, a więc całej kampanii.

Każdy z etapów inicjatywy ma przybliżyć zarówno chorym, jak również kadrze medycznej i decydentom zalety korzystania z usług telemedycznych, które w przypadku pacjentów kardiologicznych zdają się mieć największe zastosowanie. Dzisiaj wielu chorych nie jest świadomych tego rodzaju rozwiązań, tymczasem prawdopodobnie w wielu przypadkach, szczególnie tam, gdzie dostęp do opieki specjalistycznej jest utrudniony, może to być szansa na życie.

Akademia Pacjenta Kardiologicznego z przyjemnością wspiera każdą inicjatywę, której celem jest podnoszenia świadomości pacjentów kardiologicznych w zakresie nowoczesnych rozwiązań ratujących życie lub podnoszących jego jakość.