fb tt
Zapobiegaj

Zapobiegaj

Jesteś młody, zdrowy i pełen wigoru. Czasem z pobłażaniem patrzysz na osoby obciążone chorobami i w duchu współczujesz im, ciesząc się, że Ciebie to nie dotyczy. 

Nie dotyczy dzisiaj. Choroby kardiologiczne to najczęstszy zabójca Polaków, a granica wiekowa osób zapadających na nie drastycznie się obniża. Niskiej jakości jedzenie spożywane w pośpiechu i przygotowywane byle jak ( wiadomo, nie masz czasu), brak aktywności fizycznej ( bo przecież nie masz czasu ), niska jakość powietrza ( tak, tak - to jeden z poważniejszych czynników ryzyka wystąpienia udaru mózgu czy choroby wieńcowej ) oraz stres - to wszystko ma wpływ na Twój stan zdrowia. Oczywiście dzisiaj czujesz się wyśmienicie, ale pamiętaj - dobrze zbilansowana dieta i choć podstawowa aktywność fizyczna nic nie kosztuje ( nie, wbrew pozorom nie musisz być milionerem, aby dobrze jeść i wykonywać w domu przysiady czy wchodzić po schodach zamiast korzystać z windy ). Trudno jest myśleć o chorobie, kiedy jest się zdrowym, ale uwierz - każdy pacjent kiedyś był zdrowy. Jeśli masz wokół siebie osobę bliską albo sąsiada, który przeszedł zawał, cierpi na nadciśnienie tętnicze albo niewydolność serca to wiesz, że jego codzienność bywa naprawdę trudna. 

Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć. Pamiętaj też, że profilaktyka jest tańsza niż późniejsze leczenie! Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale też czas, który w przypadku każdej choroby liczy się jak nigdy dotąd. Dowiedz się co można zrobić, aby mieć szansę żeby nie stać się w przyszłości pacjentem kardiologicznym!

Zapobiegaj!
Dieta dla zdrowia
Co i jak badać
Aktywność fizyczna