fb tt
Choroby serca

Choroby serca 

Długotrwały stres, zmęczenie, nieodpowiednia dieta oraz brak aktywności fizycznej to główne czynniki ryzyka chorób kardiologicznych. Jednocześnie warto wiedzieć i stale pamiętać o tym, że schorzenia serca i układu krążenia dotykają osób w każdym wieku. Brak świadomości w zakresie zapobiegania lub zmiany stylu życia po chorobie może prowadzić do nieodwracalnych, często drastycznych skutków, w tym również niepełnosprawności.

Profilaktyka jest znacznie tańsza niż późniejsze leczenie, o ile pacjent ma to szczęście, że uda mu się po incydencie kardiologicznym wrócić do jako takiej równowagi. Na początek warto poznać charakterystykę poszczególnych schorzeń serca i układu krążenia, aby wiedzieć jak je rozpoznać, jakie są czynniki ryzyka, jak wpływają na organizm i jakie niosą za sobą konsekwencje.

Bezwzględnie też należy pamiętać, że wysoka świadomość w zakresie choroby znacząco ułatwia życie i pomaga zapobiegać rozwojowi schorzenia. Dobrze wyedukowany pacjent to pacjent spokojny, to partner dla lekarza.

Choroby serca
Zatorowość płucna
Niewydolność serca
Miażdżyca tętnic
Zaburzenia rytmu serca
Wady zastawkowe serca
Choroba niedokrwienna serca
Nadciśnienie tętnicze