fb tt
Akademia Pacjenta Kardiologicznego Patronem Honorowym konferencji organizowanej przez pacjentów!

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń EcoSerce oraz Global Heart Hub – międzynarodowa organizacja zrzeszająca fundacje i stowarzyszenia pacjentów kardiologicznych, wspólnie zorganizowały w Warszawie konferencję „Karta pacjenta z niewydolnością serca – czy Polska jest na nią gotowa?”, której Akademia Pacjenta Kardiologicznego ma zaszczyt być Patronem Honorowym.

Wydarzenie z udziałem klinicystów, parlamentarzystów, decydentów oraz organizacji pacjentów ma na celu omówienie potrzeb pacjentów z niewydolnością serca oraz rozwiązań, które na świecie zostały wprowadzone przez pacjentów, a których celem jest ułatwienie chorym z niewydolnością serca oraz ich opiekunom poruszanie się po ścieżce leczenia.

Karta praw pacjenta z niewydolnością serca i jego opiekuna to zbiór istotnych dla chorych informacji, w tym nie tylko w zakresie ich praw, ale również obowiązków. Stowarzyszenie EcoSerce oraz Global Heart Hub wraz z zaproszonymi na konferencję gośćmi zastanowią się nad zasadnością wprowadzenia takiego rozwiązania w Polsce, być może nawet nad systemowym wdrożeniem karty.

W zaszczytnym gronie Patronów Honorowych znajdują się: Asocjacja Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Rzecznik Praw Pacjenta, The European FH Patient Network oraz Akademia Pacjenta Kardiologicznego.