fb tt
IV Forum Serce Pacjenta rusza już we wrześniu. Akademia Pacjenta Kardiologicznego objęła wydarzenie patronatem!

Mamy zaszczyt już kolejny raz być partnerem Forum Serce Pacjenta. Tegoroczna czwarta już edycja obfitować będzie w darmowe konsultacje i badania, warsztaty radzenia sobie ze stresem, pokazy pierwszej pomocy, porady dotyczące zdrowego żywienia, prezentacje organizacji działających na rzecz pacjentów i spotkania z najwybitniejszymi w Polsce kardiologami. Doroczna inicjatywa organizowana przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, skierowana do pacjentów kardiologicznych, ich bliskich oraz wszystkich zainteresowanych poprawą zdrowia po dwóch latach odbędzie się ponownie w formule stacjonarnej, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

– W ramach każdej kolejnej edycji Forum Serce Pacjenta staramy się organizować dla pacjentów oraz ich najbliższych najbardziej praktyczne i przydatne z ich punktu widzenia aktywności. Podczas IV edycji Forum tradycyjnie poruszymy zagadnienia takie jak między innymi: nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, choroba otyłościowa, zaburzenia lipidowe. To wciąż aktualne i ważne tematy. Ostatni okres przyniósł jednak także i nowe wyzwania. Wielu pacjentów skarży się lekarzom na dolegliwości bezpośrednio lub pośrednio powiązane z pandemią COVID-19. Wiele dodatkowego stresu przyniosła chorym także wojna w Ukrainie. Niepokój, niepewność - to czynniki mocno rzutujące na kondycję psychofizyczną pacjentów, a tym samym także na wyniki prowadzonej terapii kardiologicznej. Z myślą o najbardziej aktualnych potrzebach naszych chorych przygotowaliśmy w ramach IV edycji Forum Serce Pacjenta warsztaty radzenia sobie ze stresem, pokazy pierwszej pomocy, porady dotyczące zdrowego żywienia – wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Ewa Straburzyńska-Migaj, kierująca pododdziałem niewydolności serca w I Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego IV Forum Serce Pacjenta i dodaje: – Niezwykle cieszy, że po dwóch latach, kiedy z uwagi na pandemię COVID-19 nasze spotkania odbywały się w formule online, wreszcie spotkamy się osobiście. Jak w pierwszej edycji Forum, i tym razem zaprosimy uczestników do Katowic.

Stałą częścią Forum Serce Pacjenta są panele dyskusyjne z udziałem zaproszonych ekspertów oraz interesariuszy polskiego systemu opieki zdrowotnej. Podobną dyskusję zaplanowano także w bieżącej edycji Forum, dlatego serdecznie zachęcamy do rejestracji i udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Więcej informacji o IV Forum Serce Pacjenta: www.sercepacjenta.pl.