fb tt
Jak nie umrzeć na serce?

O tym i wielu innych kwestiach związanych ze specyfiką chorób serca i układu krążenia rozmawialiśmy podczas pierwszego webinaru „Jak nie umrzeć na serce?”.

Naszą szczególną uwagę skupiliśmy na problemach kardiologicznych u kobiet, bazując na niedawno opublikowanym raporcie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, z którego wynika, że niemal połowa Polek umiera z powodu chorób serca.

W spotkaniu udział wziął dr hab. n. med. Tomasz Rywik - przewodniczący Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, inicjator Akademii Pacjenta Kardiologicznego oraz Dagmara Samselska - prezes Fundacji Amicus, założycielka kanału „O zdrowiu info”.

Podczas spotkania rozmawiano o specyfice chorób kardiologicznych i ich przebiegu u kobiet, czynnikach ryzyka i symptomach, które mogą świadczyć o schorzeniu. Podjęto również temat wpływu chorób zapalnych jak łuszczyca na układ sercowo – naczyniowy. Spotkanie prowadziła Marzena Kawa – dziennikarka radiowa i telewizyjna.

To pierwsze z cyklu podobnych spotkań, dzięki którym chcemy przybliżać pacjentom choroby kardiologiczne, a przez to ułatwiać ich zrozumienie i możliwość radzenia sobie z nimi na co dzień.

Całość można obejrzeć tu:

https://www.youtube.com/watch?v=f5S9pc3N9b