fb tt
Na co umierają Polki?

Najnowszy raport Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego nie pozostawia wątpliwości – za 45,5% zgonów Polek odpowiadają choroby układu krążenia. Dodatkowo ta przyczyna zgonów dotyka nie tylko seniorów, ale kobiet w każdym wieku, niemniej w grupie pań 75-79 lat za 44,2% wszystkich zgonów odpowiadają właśnie choroby układu krążenia.

Raporty tworzone przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego od lat pozwalają na wytyczanie strategicznych celów polityki zdrowotnej Polski. „Sytuacja zdrowotna Polaków i jej uwarunkowania – raport za 2020” mimo trudności związanych z pandemią, po raz kolejny nie pozostawia złudzeń – choroby serca i układu krążenia to najczęstszy zabójca Polaków. Raport przedstawia twarde dowody na najczęstsze przyczyny zgonów, jednak warto pamiętać, że chorobom serca i układu krążenia w dużej mierze da się zapobiegać prowadząc odpowiedni tryb życia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie NIZP: https://www.pzh.gov.pl/sytuacja-zdrowotna-ludnosci-polski-i-jej-uwarunkowania-raport-za-2020-rok/