fb tt
Noworoczne postanowienia dla serca

Początek roku to dla wielu z nas czas postanowień. Najchętniej sięgamy po te z zakresu zdrowego odżywiania i zdrowszej diety. I słusznie! Problem z noworocznymi postanowieniami jest jednak taki, że podejmowane dość spontanicznie, szybko dają o sobie zapomnieć. Jak je skutecznie wdrożyć, aby stały się rutyną?

O czym warto pamiętać?

Podejmowanie noworocznych postanowień nie powinno być podyktowane modą, ale przekonaniem o konieczności zmiany stylu życia. Ta decyzja powinna wynikać wyłącznie z poczucia zrobienia czegoś dobrego dla własnego zdrowia i samopoczucia i tylko taka motywacja może zapewnić sukces w postaci długofalowej zmiany nawyków. O czym jeszcze nie wolno zapominać? O podejmowaniu postanowień nie stanowiących ryzyka dla zdrowia i serca, czyli dopasowanych do możliwości i wydolności organizmu.

Nadmierne forsowanie organizmu może doprowadzić do zmęczenia, a nawet powikłań zdrowotnych, które w efekcie zniechęcą do podejmowania dalszych działań w zakresie realizacji noworocznych postanowień.

Wytyczone aktywności oraz zmianę diety warto skonsultować ze specjalistą w danej dziedzinie, który pomoże wybrać optymalne dla organizmu rozwiązania.

Korzystając z okazji, Akademia Pacjenta Kardiologicznego życzy wszystkim pacjentom kardiologicznym dobrego nowego roku i wytrwałości w dobrych dla serca noworocznych postanowieniach!