fb tt
Prosta droga do zawału

Prosta droga do zawału to kampania edukacyjna skierowana głównie do młodzieży, której celem jest edukacja i zachęcanie do postaw prozdrowotnych od najmłodszych lat. Organizatorem kampanii jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów z Chorobami Serca i Naczyń EcoSerce. Akademia Pacjenta Kardiologicznego ma zaszczyt być partnerem kampanii.

W natłoku informacji, mediów społecznościowych, ale również łatwości w dostępie do używek czy niezdrowego jedzenia, edukacja dzieci i młodzieży szczególnie w zakresie zdrowia jest niezwykle trudna. Dlatego organizatorzy kampanii tak dobrali narzędzia i język komunikacji z młodzieżą, aby jak najlepiej dotrzeć z przekazem. Pierwszym krokiem w kampanii jest klip przygotowany przez znanego rapera, który obecnie prezentowany jest w mediach społecznościowych oraz podczas spotkań z młodzieżą. Jego celem jest pokazanie czym kończy brak świadomości na temat czynników ryzyka chorób serca i układu krążenia oraz zachęcenie do postaw, które pozwolą od najmłodszych lata wdrażać profilaktykę.

O kolejnych odsłonach kampanii będziemy informować. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia klipu i pokazywania go nastolatkom z bliskiego otoczenia.